Ile zarabia właściciel kwiaciarni? Kwiaciarnia, czy to dobry biznes?

Własna kwiaciarnia może okazać się ciekawym i dochodowym biznesem. Wiele oczywiście zależy od nas samych – od naszej wiedzy i doświadczenia, ale też od oferty jaką zaprezentujemy, jak również od lokalizacji. Podstawa to odpowiedni biznes plan kwiaciarni. Wzór znajdziemy bez problemu w internecie, ale zawsze należy kierować się tym, co sami ustalimy. Jak założyć kwiaciarnię? Ile zarabia właściciel kwiaciarni? Ile kosztuje wyposażenie kwiaciarni? Czy to jest pewny biznes, czy może jednak warto to przemyśleć wiele razy zanim podejmiemy decyzję?

Biznes plan kwiaciarnia – pdf, wzory i przykłady

Wiele firm zaczyna swoją działalność bez dokładniejszego czy nawet bez ogólnego biznesplanu. Wciąż mamy przeświadczenie, że taki dokument jest potrzebny tylko wtedy, gdy staramy się o pieniądze z dofinansowań lub w ramach pożyczek z banków. Tymczasem prawda jest taka, że przydaje się zawsze i dobrze jest mieć nawet dla samego siebie biznes plan kwiaciarnia. Wzór dostępny w internecie łatwo znaleźć i rozpisać wszystko choćby w ten sposób, kierując się szablonem. Poza tym, kiedy mamy swój biznes plan kwiaciarnia pdf, możemy podesłać go komuś, kto bardziej zna się na biznesie i może nam coś podpowiedzieć, doradzić, na co zwrócić uwagę, a na co szczególnie uważać. To wartościowe wskazówki, które dobrze jest wykorzystać, by jeszcze lepiej wystartować i poprowadzić swój biznes. Niestety, według statystyk, bardzo dużo firm upada przed upływem 2 lat od rozpoczęcia swojej działalności. Przydatnym dokumentem okazuje się też analiza swot kwiaciarni. Zarówno biznes plan kwiaciarnia pdf, jak i analiza swot kwiaciarni to takie dokumenty, które będą nam potrzebne przy szukaniu finansowania, ale i wspólników. Jest to też ważny kierunkowskaz dla nas samych. 

Analiza swot kwiaciarni

Mamy już świadomość, że przyda się nawet najprostszy biznes plan kwiaciarni. Wzór bez problemu znajdziemy w internecie. Każdy też mniej więcej wie, czym jest biznesplan. Nieco mniejszą wiedzę mamy na temat analizy swot. Czym ona jest i co nam daje? To bardzo prosty diagram, który ma na celu wskazać mocne strony naszego biznesu, a także jego słabe strony. Mówi nam też o potencjalnych szansach i zagrożeniach. Dzięki temu mamy jeszcze lepszy wgląd w sytuację naszego biznesu już na starcie i możemy zminimalizować ryzyko, że powinie nam się noga na zagrożeniach i słabych stronach. Dopiero kiedy to ustalimy, możemy zacząć się zastanawiać ile zarabia właściciel kwiaciarni.

Jak założyć kwiaciarnię?

Z jednej strony jest to tzw. pewny biznes. Mamy w kalendarzu mnóstwo świąt, które są dobrą okazją do kupienia kwiatów. Są też święta rodzinne, takie jak rocznice, urodziny, śluby, chrzty i wiele innych. Dla kwiaciarni jest to doskonały czas. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to biznes, z którym ruszymy przy minimalnym nakładzie finansowym. Samo wyposażenie kwiaciarni będzie już stanowiło niemały koszt. Wcześniej musimy również znaleźć odpowiedni lokal. I tu trzeba pamiętać, że musi on znajdować się w jak najlepszej lokalizacji. Odpowiedź na pytanie jak założyć kwiaciarnię jest złożona i wymaga poświęcenia sporej ilości czasu. Z pewnością przyda się dobry biznesplan i pewien kapitał na start. Możemy też szukać oszczędności, np. kupując używane wyposażenie kwiaciarni. Musimy też kupić same kwiaty, a także pomyśleć o tym, czy czas w jakim rozpoczynamy naszą działalność sprzyja branży florystycznej. Wiosna i lato z pewnością będą bezpieczniejszym wyborem ze względu na sezon weselny i komunijny. Nawet tak proste wydawałoby się i niepozorne czynniki mają ogromny wpływ na to, czy kwiaciarnia przetrwa pierwsze miesiące działalności. Jeśli to się uda, to możemy już liczyć ile zarabia właściciel kwiaciarni. Przy specjalnych okazjach i świętach takich jak Walentynki czy Dzień Kobiet, właściciele mogą zarobić nawet kilka tysięcy złotych. Jednak trzeba pamiętać, że jest to biznes dla pracowitych i zorganizowanych osób.