Jakie benefity dla pracowników oferują pracodawcy?

W dobie rozwiniętego rynku pracy coraz więcej firm oferuje pracownikom bogaty pakiet benefitów. Osoby zatrudnione w znanych przedsiębiorstwach i małych zakładach pracy mogą liczyć na przywileje, będące dodatkiem do wynagrodzenia. Poznaj benefity dla pracowników, które królują w polskich zakładach pracy. Opowiadamy o bieżących trendach i benefitach pracowniczych na przykładach. Oto co powinieneś o nich wiedzieć.

Jakie benefity dla pracowników są najbardziej atrakcyjne?

Benefity stanowią dodatkowy czynnik motywacyjny, który wpływa korzystnie na zaangażowanie pracowników. Pakiet świadczeń w ostatnich latach jest również wyznacznikiem renomy pracodawcy i jedną z kwestii poruszanych na rozmowach rekrutacyjnych. Warto dodać, że benefity dla pracowników nie są zarezerwowana jedynie dla dużych firm. Coraz częściej są one standardem zatrudnienia w małych miastach oraz mniejszych firmach, które wzorują się na korporacjach. Pracodawcy zastanawiający się jakie benefity dla pracowników będą najlepsze, powinni spytać o zdanie swoich podopiecznych. Okazuje się, że odpowiedzi może być tyle, ile samych benefitów. 

Benefity pracownicze – przykłady

W przypadku benefitów pracowniczych przykłady możemy mnożyć. Dla niektórych atrakcyjny okazać się może elastyczny czas pracy, czy firmowy dojazd do pracy, podczas gdy dla innych ważna będzie opieka medyczna lub firmowa stołówka. Dla osób zorientowanych na rozwój ważne będą finansowane przez pracodawcę kursy i szkolenie, które podnoszą kompetencje pracowników. Rodzice docenią natomiast wyprawki dla pierwszoklasisty, czy bony podarunkowe. Również wyposażenie miejsca pracy zalicza się do bonów pracowniczych. Przykładem takich udogodnień może być na przykład zakup nowych narzędzi pracy. Do bardziej ekskluzywnych benefitów pozapłacowych zalicza się udostępnienie samochodu służbowego, czy profilaktyczne badania zdrowotne. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że do benefitów zalicza się także udostępnianie narzędzi do celów prywatnych, czy dbanie o wystrój i kondycję pomieszczeń pracowniczych.

Najwyżej oceniane benefity dla pracowników w 2022 roku

Jak pokazują badania, coraz większą rolę w procesie kształtowania się zespołu odgrywa Integracja. Dowiedziono, że zgrani pracownicy wykonują swoje zadania o wiele sprawniej i przynoszą firmie większe zyski. W ostatnim czasie popularne są wyjścia do escape roomu, pubu, czy na kręgle. Przedsiębiorcy przykładają także większą wagę do atmosfery w miejscu pracy.

Do listy benefitów dla pracowników w 2022 roku zaliczymy również przygotowanie atrakcyjnych miejsc do spędzania przerw. Znakomitym wyborem dla przedsiębiorców okazała się pergola w firmowym ogrodzie, która jest miejscem odpoczynku i integracji. Zadaszenie ogrodu można dziś zlecić wyspecjalizowanym firmom, do których należy marka Okna Konieczny. Ogólnopolski dystrybutor stolarki okiennej wykona dla Ciebie projekt, wycenę i jego realizację. Pergole marki Okna Konieczny uchodzą za wytrzymałe, odporne na działanie warunków atmosferycznych i eleganckie.

Jeśli chodzi o inne benefity dla pracowników w 2022 roku, dużą rolę odgrywa tu bezpieczeństwo. Pracownicy doceniają prywatną opiekę medyczną i stabilne źródło utrzymania poparte stosowną umową. Na przestrzeni lat standardem stały się darmowe lekcje języków obcych, czy karta MultiSport. Coraz częściej pracodawcy oferują także dostęp do platform z kursami online, czy dostęp do firmowej biblioteczki z branżową literaturą. 

Benefity dla zaszczepionych pracowników?

Czy wiesz już jakie benefity dla pracowników są przyznawane w polskich firmach? Świadczenia i system ich przyznawania znacznie zmienił covid-19. Benefity dla zaszczepionych pracowników to owoc nowej ustawy, która będzie umożliwiała weryfikację osób zaszczepionych. Benefity mają za zadanie zachęcić pracowników do skorzystania ze szczepień. Co mogą uzyskać osoby po szczepionkach? Benefity dla zaszczepionych pracowników według planu będą obejmowały możliwość pracy zdalnej, udział w imprezach dla zaszczepionych, bonusy pieniężne, czy karty podarunkowe. Wejście w życie podobnych praktyk jest jednak mało realistyczne ze względów etycznych. Wątpliwość budzi nierówne traktowanie pracowników, które jednak nie narusza przyjętych przepisów prawa.

Artykuł sponsorowany