Kiedy jest Dzień Budowlańca? Życzenia na Dzień Budowlańca
Gdy przechodzisz przez miasto, rzadko kiedy zawieszasz wzrok na blokach, czy domach rodzinnych. Może czasem zaciekawi cię architektura jakieś galerii handlowej albo nowoczesnego wieżowca, jednak zachwyt trwa krótką chwilę i zaraz znowu wracasz myślami do innych tematów. Nie zastanawiasz się, jak ciężką pracą jest budowanie takich konstrukcji. Spokojnie, nie ty jeden. Nikt tego nie robi. Wydaje się to czymś prostym, patrząc na tempo, w jakim budują się kolejne budynki, a jednak wcale nie jest to takie łatwe.
Praca na budowie to ciężki kawałek chleba. Jest ona męcząca i wymagająca, a ciężko nikt tak naprawdę jej nie docenia. Zwracamy uwagę na budowlańców, kiedy odkryjemy jakąś wadę w konstrukcji i chcemy się jej pozbyć, natomiast kiedy wszystko działa, jak powinno, przechodzimy do normy. Oczywiście wynagrodzenie pieniężne jest najważniejsze, ale zauważanie dobrze wykonanej roboty jest równie istotne.
Być może nigdy nie zastanawiałeś się nad datą 25 września. Dzień Budowlańca nigdy dla Ciebie nie istniał, ale jednak gdzieś o nim zasłyszałeś. Wtedy też przypomniał Ci się wujek albo kuzyn, który pracuje na budowie. Jeśli zastanawiasz się, kiedy jest Dzień Budowlańca i martwisz się, że już dawno minął, a następnym razem nie będziesz pamiętać, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość.
W dzisiejszym artykule dam Ci odpowiedź na pytanie „Kiedy jest Dzień Budowlańca”, a także podpowiem, jakie życzenia na Dzień Budowlańca sprawdzą się najlepiej.
Kiedy jest Dzień Budowlańca?
Jak już ustaliliśmy, interesuje Cię, kiedy jest Dzień Budowlańca. Spokojnie, jest jeszcze trochę czasu. Nie w każdym kalendarzu znajdziesz tę datę, dlatego już Ci ją podaję. 25 września – Dzień Budowlańca. W tym roku złożyło się to naprawdę dobrze, bo jest to niedziela, więc można będzie świętować ten dzień i jego gości honorowych na rodzinnym obiadku u babci i dziadka.
Dlaczego uważam, że warto pamiętać o tej dacie? Historia tego święta sięga jeszcze czasów PRL-u, kiedy to społeczeństwo miało duży szacunek do ciężko pracujących budowlańców. Z czasem zmieniło się to postrzeganie, ale uważam, że nadal powinniśmy, chociaż ten jeden dzień w roku docenić naszych znajomych pracusiów, którzy codziennie budują kolejne domy, bloki i wieżowce.
Często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, ile osób musiało pracować nad wybudowaniem naszego biura lub mieszkania. Z pewnością nie traktujesz tego jako pewnego rodzaju twórczość, ale przecież zalicza się do tej kategorii. Nie zastanawiasz się ile pracy i siły ludzkich rąk potrzeba było, by zbudować to, co teraz nazywasz domem. Różne projekty domów i bloków są wykonywane przez tę samą grupę ludzi. Dzięki nim mamy dach nad głową i miejsce, do którego możemy wracać po ciężkim dniu pracy. Doceńmy to, choć ten jeden raz.
25 września – Dzień Budowlańca. Nie zapomnij.
Życzenia na Dzień Budowlańca
Wraz z pamięcią o tym, kiedy jest Dzień Budowlańca, warto też poznać najlepsze życzenia. Na Dzień Budowlańca dobrze jest przygotować nieco inny zestaw niż to samo, co na urodziny lub święta. Jest to czas związany z docenianiem wysiłków i ciężkiej pracy, jaką ci mężczyźni wkładają w kolejne konstrukcje. Dlatego życzenia na Dzień Budowlańca, dobrze, żeby odnosiły się właśnie do tego. Życzmy naszym znajomy pracownikom budowy satysfakcji z pracy, dobrze płatnych, a niewymagających zleceń, spełnienia zawodowego, a także najważniejsze – bezusterkowych odbiorów ich pracy.
Jeśli już składasz życzenia na Dzień Budowlańca, to możesz również pomyśleć o jakimś upominku. Twój budowlaniec z pewnością ucieszy się, że o nim pamiętasz. Jeśli poszukujesz prezentu, to polecam Hausa.de, gdzie znajdziesz różne, ciekawe propozycje.
25 września (Dzień Budowlańca) może stać się waszym ważną datą wpisaną do waszego rodzinnego kalendarza. Każdy powód do świętowania jest dobry, a docenienie ciężko pracujących ludzi tylko nadaje temu większą wagę. Kto jak nie my doceni tych ludzi, którzy codziennie tak ciężko pracują, by kolejne rodziny miały gdzie mieszkać i kolejne firmy zatrudniać pracowników. Pamiętaj też o tym, kiedy spacerujesz po mieście i podziwiasz ciekawe konstrukcje. Wymyślił je architekt, ale kto powołał ten obraz do życia? Kto dzień w dzień przychodził do pracy, czy lato, czy zima i zawzięcie pracował? Jak na równie wielkie twory, niewiele ludzi naprawdę zauważa trud i ciężką pracę, która za nimi stoi.
Artykuł sponsorowany