Ile zarabia naczelnik poczty?

Czy Poczta Polska nadal zatrudnia ludzi? Ile można tam zarobić? Jak wygląda praca w tym miejscu i jakie zadania należą do naczelnika poczty? Choć usługi państwowego molocha powoli są wypierane przez prywatne firmy kurierskie, to jednak nadal wielu ludzi znajduje tam zatrudnienie. Część osób interesuje to, ile zarabia naczelnik poczty. Nic dziwnego, to stanowisko kojarzy się z pewną stabilizacją, ale i możliwościami rozwoju. Czy warto szukać pracy na poczcie? Kto może zostać naczelnikiem?

Praca na poczcie

Poczta Polska należy do państwa, a więc osoby tam zatrudnione mogą liczyć na swego rodzaju stabilizację. Choć zarobki na niższych stanowiskach zwykle nie należą do szczególnie wysokich, to 

jednak praca ta ma sporo dodatkowych zalet. Do nich można zaliczyć chociażby możliwość uczestniczenia w wielu przydatnych szkoleniach, ale też piąć się po szczeblach kariery w ramach tej firmy. Wrażenie może zrobić to, jakie ma naczelnik Poczty Polskiej zarobki. Jednakże większość osób tam zatrudnionych to szeregowi pracownicy, którzy zarabiają mniej. Znaczna część to osoby pracujące przy okienku, w bezpośredniej obsłudze klienta. Taki pracownik musi spełniać zadania kasjera, ale i doradcy klienta. Bywa, że sprzedaje też inne produkty np. kredyty czy ubezpieczenia. Oczywiście wielu pracowników poczty to listonosze, których zadaniem jest doręczanie listów i innych przesyłek do adresatów. To dobra praca dla osób, które lubią być w ruchu i spędzać czas na świeżym powietrzu.

Naczelnik Poczty Polskiej – zarobki i zadania

Łatwo domyślić się, że obowiązki naczelnika będą różnić się od obowiązków szeregowego pracownika. Nie będą one związane już z obsługą klienta, a raczej dbaniem o prawidłowe funkcjonowanie placówki pocztowej oraz prawidłowe wykonywanie zadań przez poszczególnych pracowników. Będzie on zarządzał swoim zespołem, organizował szkolenia i dbał o prawidłowy przepływ informacji pomiędzy poszczególnymi działami, nad którymi ma nadzór. Do jego zadań będzie też należało raportowanie działalności oddziału poczty oraz zadbanie o szeroko pojęte bezpieczeństwo. Na to, ile zarabia naczelnik poczty wpływa również jego wykształcenie – najlepiej jeśli ukończył on studia wyższe, choć – co ciekawe – nie jest to obligatoryjne. Ważniejsze od wykształcenia będzie jego doświadczenie, umiejętności, ale też znajomość aktualnej oferty Poczty Polskiej i jej produktów, także tych finansowych. Na tym stanowisku obowiązkowa jest też biegła znajomość obsługi komputera, także programów zaprojektowanych specjalnie dla poczty.

Naczelnik Poczty Polskiej – zarobki

Oczywiście to ile zarabia naczelnik poczty nie jest zwykle tajemnicą i każdy wie, że jest to wyższe wynagrodzenie niż u szeregowego pracownika. Wiele osób aplikuje na takie stanowisko, zwłaszcza gdy może pochwalić się stosownymi kwalifikacjami. Jednak najczęściej naczelnikami zostają osoby, które w danej placówce pracują od dawna i znają ją jak własną kieszeń. Na jakie może liczyć wtedy naczelnik Poczty Polskiej zarobki? Najgorzej opłacani naczelnicy otrzymują około 5000-6000 zł brutto miesięcznie. Bardziej doświadczeni mogą liczyć nawet na 10000 zł brutto miesięcznie. Choć może się wydawać, że to wysokie i bardzo atrakcyjne stawki, to trzeba pamiętać, że wiążą się one z większą odpowiedzialnością i liczbą obowiązków. Przy tak szerokim zakresie prac, którymi musi zająć się naczelnik ważne jest, by wykazać się doskonałymi zdolnościami organizacyjnymi, ale i interpersonalnymi. Kierownik powinien też umieć analizować dane, ale i być skuteczny we wdrażaniu wytycznych narzucanych przez centralę. Nietrudno domyślić się, że w razie wszelkich niepowodzeń, przed kierownictwem na wyższym szczeblu odpowiada właśnie naczelnik poczty. Dlatego też osoby, które skuszone wysokimi zarobkami zgłoszą swoją kandydaturę właśnie na to stanowisko powinny być przygotowane również na ponoszenie konsekwencji związanych właśnie z pracą jako naczelnik.